درمان ریزش مو با کاشت مو

ملاحظات روش

تقریبا تمام مردان و اکثر زنان که دارای طاسی آندروژنیک یا ارثی هستند، می توانند با پیوند مو درمان شوند. همانند در سایر جراحی های زیبایی انتخابی، مهمترین معیار انتخاب بیمار در کاشت مو، انگیزه فرد است. نتایج پیوند مو معمولا زمانی چشمگیر است که این روش در افرادی با درجه پیشرفته ریزش مو انجام می شود. به طور کلی، میزان بیشتر از ریزش مو، تعداد بیشتری از پیاز پیوند خورده است.

پیوند مو ممکن است موثر ترین درمان برای بعضی علل علل ریزش مو باشد. در بعضی موارد، شرایط را تشدید می کند. بنابراین، تمرین برای رد کردن دیگر علل قابل درمان ریزش مو بسیار مهم است، به خصوص در زنان، که در آنها علل ننگنژیک برای ریزش مو بیشتر از مردان است.

علاوه بر الگوی طاسی الگوی مرد و طاسی الگوی زن، شرایط مختلفی را می توان با موفقیت پیوند مو درمان کرد. ریزش پوست سر از طریق تروما یا عمل جراحی و ریزش مو به علت کشش (با پوشیدن طول موی قطعات یا تریکوتیلومانیا) می تواند با پیوند مو درمان شود. در نهایت، پیوند مو را می توان با موفقیت برای ریزش مو به ابروها استفاده کرد. مژه ها؛ ریش، سبیل، یا منطقه بز و حتی به مناطقی از بدن مانند پوبیس یا قفسه سینه.

درمان با کاشت مو

افراد باید انگیزه ای برای پیوند مو داشته باشند. برخی از جراحان، با استفاده از پرسشنامه های طولانی و امتحانات، ارزیابی روانشناختی رسمی انجام می دهند. این مشاوره کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که بیمار به اندازه کافی بالغ شده است تا تصمیم بگیرد که تحت درمان قرار گیرد. یک بیمار آینده نگر که انگیزه و انتظارات واقع بینانه را قبل از عمل دارد، احتمالا بعد از این عمل خوشحال خواهد شد. مشاوره صحیح و کامل قبل از پروسه، بخش مهمی از روند است.

سلامت جسمانی نامناسب برای جراحی انتخابی هر نوع است. افراد قبل از انجام این روش نمی توانند ضد انعقادی (مانند وارفارین، آسپرین) مصرف کنند. وقتی جراحی در افراد مبتلا به بیماری های بالقوه پیچیده را در نظر می گیرد، باید قضاوت جراحی خوب انجام شود. سن عوارض پزشکی نیست، زیرا این روش ها در اواخر دهه ۷۰ روی مردان انجام شده است. با این حال، اطمینان حاصل کنید که چنین بیمارانی از پزشکان خود مراقبت های پزشکی را انجام می دهند.

شاید هیچ حالت ریزش مو از نظر قاچاق در قضاوت بیشتر از قاعده الگوی زودرس مردان نیست. نوجوانان و مردانی که در اوایل دهۀ ۲۰ سالگی خود را در مورد ریزش مو به خصوص خود آگاه هستند، زیرا اکثر همسالانشان سر موهایشان کامل هستند. این مردان جوان اغلب انتظارات غیرواقعی دارند و خواستار یک ریزش موی جوان هستند که سنشان مناسب نیست. بدتر از آن، تصحیح جراحی اولیه از تعداد زیادی از موانع کمک کننده استفاده می کند که در آینده به ندرت می شود و به طور بالقوه به نظر غیر طبیعی و بیمار نا امید کننده منجر می شود.

به طور کلی، تلاش برای تاخیر در روند در افراد در ۲۰s یا جوانتر. هنگامی که جوانان مشاوره در مورد ریزش مو، توصیه می شود از یک رویکرد محافظه کارانه برای دادن زمان بیمار به پیوند مو استفاده کنید. اگر بیمار و جراح روی پیوند موافق باشند، یک موی نسبتا بالا را احیا کنید و بیمار را به استفاده از مینوکسیدیل یا فیناستراید برای منطقه تاج کمک کنید. شاید در آینده، به عنوان درمان های موثر پزشکی که به پایان می رسند یا به طور قابل ملاحظه ای روند پیشرفت طاسی مردانه را کاهش می دهد، یک رویکرد محافظه کارانه کمتر می تواند انجام شود.

برای تعدادی از شرایط پزشکی که با آن مواجه هستند یا می توانند باعث ریزش مو شوند، درمان با پیوند مو مناسب نیست. نمونه هایی از مراحل فعال آلوپسی آرئاتا، لوپوس و عفونت ها هستند. شرایط پوستی مانند ویتیلیگو و پسوریازیس باید مورد بررسی قرار گیرد زیرا پیوند مو می تواند آنها را تشدید کند.

آلوپسی آزار دهنده غیر متعارف است و در صورت فعال بودن به پیوند مو پاسخ نمی دهد. این شامل لوپوس اریتماتوئید دیسویو، لیگن پلانوپریالیز و سایر آلوپسی سیکاتریسیال.

هر دو مردان و زنان ممکن است کاندیداهای جراحی ترمیمی مو را تلقی کنند تا زمانی که منطقه اهدا کننده (هر دو آنها در حال حاضر و پیش بینی شده) قادر به تولید تعداد کافی فولیکول های مو به اندازه کافی به منطقه گیرنده پیش بینی شده (محاسبه نامیده می شود “کمک کننده به منطقه گیرنده نسبت “) سابقه خانوادگی ریزش مو در هر دو شاخه مادری و پدری باید مورد بررسی قرار گیرد و با مقیاس های استاندارد ریزش مو در زنان و مردان مقایسه شود (به عنوان مثال، الگو نورودو، الگوی لودویگ). به عنوان مثال، بیماران جوان (در ۲۰ سالگی خود) با تراکم موی کم در ناحیه اهداء کننده خود، همراه با نوع Norwood Type VII پیش بینی شده یا از دست دادن ریزش مو، تقریبا قطعا تعداد کافی از ذخایر فولیکول موی دائمی دائمی برای درمان منطقه دریافت کننده آینده و اغلب نمی تواند به عنوان نامزد برای این روند در نظر گرفته شود.

تکنولوژی غربالگری مفید که امکان اندازه گیری کمی از اهداکنندگان میکروسکوپی را فراهم می کند (به عنوان مثال، folliscope) کمک پزشکان در ارزیابی کاندید شدن بیمار برای کاشت مو با کمک به تشخیص بین مویرگی های انتهایی و دهان (یا مینیاتوری). [۱۲] بیماران جوان که بیش از ۲۰٪ موی های کوچک را در ناحیه ایمن خود دارند، ممکن است نتوانند از این روش بهره مند شوند؛ زیرا ممکن است در طول زمان موها پیوند خورده نباشند.

 

 

ایران فیت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *